Salı
Parçalı Bulutlu
23°C | 33°C
Çarşamba
Az Bulutlu
23°C | 28°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
23°C | 30°C

Birlik Genel Kurul Seçimleri

Manyas Süt Üreticileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. 397 üyeden 351’inin katıldığı genel kurulda Fevzi Karakaş 200 oy aldı.

Birlik Genel Kurul Seçimleri Duyurular


Manyas Süt Üreticileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu Belediye Düğün Salonunda yapıldı. 397 üyeden 351’inin katıldığı genel kurulda Fevzi Karakaş 200, Mehmet Karaman 150 oy aldı.1 oyda geçersiz sayıldı. Fevzi Karakaş’ın yönetim kurulu Yücel Kahraman, İrfan Kurt, İbrahim Cicibaş, Raşit Güler’den oluştu.


Denetim kurulu ise Erdoğan Kaya, Mehmet Sonuk ve Halil Yağcı’dan oluştu. Genel kurulda konuşan Fevzi Karakaş, bir kişinin değil, ekip ruhuyla istişare eden bir birlik hedeflediklerini söyledi. Görev süreleri boyunca sanayicilerin yem diretmelerine karşı olacaklarının altını çizen Karakaş, süt ödemelerini ayın ilk haftasında ödeyeceklerini dile getirdi.


İlçeye bağlı 15 mahallede süt toplanması, taşınması ve kesintilerde ciddi sorunların yaşandığını dile getiren Karakaş, “Bahse konu mahallerde kesilen birlik payını 12 kuruştan 7 kuruşa düşüreceğiz. Üyesinden korkan değil kapılarını üreticisine sonuna kadar açan Birlik olacağız. Sanayiciler tarafından 1.63 olan süt fiyatlarının 1.53 TL’ye düşürülmesine yönelik talepleri kabul etmeyeceğiz”dedi.


Copyrigt © 2016E-MEDIA BİLGİSAYAR VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ / GÖNEN ® 554 751 33 03